Tegel eruit – groen erin!

Tegel eruit – groen erin!
© RTV Seaport / IJmond 360 / Lotje Eikelboom

Hoe groener je woonomgeving, hoe koeler het is. En hoe leuker om naar te kijken. Velsen doet enthousiast mee met ‘tegel wippen’. Dit jaar al ruim 7.000 stuks!

Het klimaat verandert. We krijgen vaker regen, hardere regenbuien, hete en droge zomers en sterkere stormen. Wat helpt dan mee: tegels eruit en groen erin! Het is maar één van de vele buurtacties in Velsen. Bewoners en bedrijven spannen zich in: ‘van grijs naar groen’, ‘groene dakencampagnes’, duintuinen, groene schoolpleinen en bedrijfsterreinen.

Wisselend succes

Er is zelfs een Nederlands Kampioenschap Tegelwippen! Dit jaar deed Velsen voor de 4e keer mee. De resultaten wisselen per jaar. In het eerste jaar gingen er bijna 20.000 tegels uit, in 2023 waren dat er maar een kleine 600. Vorig jaar waren het er bijna 1.700 en dit jaar bijna 7.400. Het helpt als de gemeente aandacht besteedt aan inwoners en scholen om mee te doen, én om die gewipte tegels te melden op https://www.nk-tegelwippen.nl.

Basisschool Het Kompas Oost

Dit jaar vergroende basisschool Het Kompas Oost zijn schoolplein. Dat scheelde enorm in het aantal tegels dat plaatsmaakte voor groen.

Nog meer maatregelen

Om klimaatbestendig te worden – beter bestand te zijn tegen extreem weer – is naast tegelwippen nog meer nodig. Dat doet Velsen ook: regenwater wordt afgekoppeld van het riool en er worden wadi’s aangelegd (opvangplekken voor regenwater).