Telstar doet ‘t: na 47 jaar terug in de Eredivisie

Precies 12 minuten had Telstar nodig om de toon te zetten voor deze historische avond. Na 12 minuten stond het in Tilburg al 0-2 in het voordeel van de Witte Leeuwen door doelpunten in de 6e minuut van Mees Kaandorp en in de 12e minuut van wederom uitblinker Youssef El Kachati. Alleen… toen moesten er nog wel 78 minuten worden gespeeld. En met de aansluitingstreffer in de 17e minuut leek dat een lange avond te worden.
Direct na die eerste goal van Willem II werd ’t even ‘billenknijpen’ voor de Velsenaren. De Tilburgers kregen een paar uitgelezen kansen, waarbij ook een bal op de lat belandde. Het bleef echter bij één doelpunt voor Willem II, dat ook in de tweede helft geen vuist kun maken.
Integendeel, het was opnieuw Telstar dat het initiatief nam en in de 58e minuut zelf op 1-3 kwam opnieuw met dank aan Mees Kaandorp. Hoewel Willem II aandrong en zelfs in blessuretijd nog een keer op de lat schoot, bleef Telstar overeind.
Na het eerdere gelijkspel in Velsen op Hemelvaartsdag heeft Telstar de klus afgemaakt op overtuigende wijze. En dat betekent veel werk in Velsen de komende maanden om de club, het stadion, het veld en bovenal het elftal klaar te stomen voor de Eredivisie.
Later het wedstrijdverslag van Hans Akkerman met foto’s van Dennis Gouda.